Powered by ZigaForm version 3.9.9.9.7
Blog

Blackmagic URSA Mini Pro 12K Tanıtıldı.

Dünyanın En Gelişmiş Dijital Film Kamerasıyla Tanışın!

Ödüllü URSA Mini gövdesine yerleştirilen 12.288 x 6480 12K Super 35 sensör ve 12 adımlık dinamik aralığı ile Blackmagic URSA Mini Pro, dijital filmde bir devrimdir. Kare başına 80 megapiksel özelliği, yeni renk bilimi ve Blackmagic RAW kodeğinin sağladığı esnekliğin birleşimi, 12K ile çalışmayı gerçeğe dönüştürüyor. 12K’dan yüksek hızda örnekleme işlemi, üst düzey sabit görüntü kameralarının sağladığı yumuşak cilt tonları ve olağanüstü ayrıntılarla birlikte 8K ve 4K görüntülerin en iyisini sunuyor. 12K’da 60 fps, 8K’da 110 fps ve 4K Super 16’da 220 fps’ye kadar çekim yapabilirsiniz. URSA Mini Pro 12K; değiştirilebilir bir PL yuvanın yanı sıra, yerleşik ND filtreleri, çift CFast ve UHS-II SD kart kaydedici, bir SuperSpeed USB-Cgenişletme portu ve daha nicesini içerir. Kurgudan renge, VFX’e ve bunlar gibi post prodüksiyonun tüm aşamalarında yaratıcı kontrol için DaVinci Resolve Studio dahil edilmiştir.

Dijital Film, Olağanüstü Çözünürlük

URSA Mini Pro 12K’nın sağladığı en üst seviyedeki çözünürlüğü, geleneksel sinema film kalitesinin çok ötesine geçiyor. İnanılmaz detay, geniş dinamik aralık ve yoğun, derin renk özellikleri dahil olmak üzere, film ile çekim yapmanın faydalarından yararlanıyorsunuz. Sinema filmleri, televizyon dizileri ve üç boyutlu, büyük format IMAX gösterimleri için mükemmel. Nesne kenarlarında sağladığı harika netlik, canlı görüntü ve bilgisayar grafiklerinin birleştirilmesi de dahil, yeşil perde ve görsel efektlerle çalışmak için onu ideal kılıyor. 12K’da süper örnekleme özelliği sayesinde, yalnızca 8K’da daha iyi renk ve çözünürlük elde etmekle kalmayıp, aynı zamanda merdivenlenmenin gizlenmesiyle pürüzsüzlük de kazanıyorsunuz. Dijital film teknolojisinin bu yeni kuşağı, filmden daha da iyi olan bir deneyim sunmak üzere, görüntülerde analog tarzı bir saflık ve yumuşaklıkla yeni bir dönemi başlatıyor.

Sinematik Super 35 12K Sensör

Blackmagic URSA Mini Pro 12K, 12.288 x 6480 yerel bir çözünürlük ile devrimsel bir yeni sensör içerir. Bu, her kare için inanılmaz 80 megapiksele eşittir! Super 35 sensörü, 14 adımlık şahane bir dinamik aralığa ve 800 ASA’lık bir yerel ISO’ya sahiptir. Yeni 12K sensörde eşit miktarlarda kırmızı, yeşil ve mavi pikseller bulunur ve birden fazla çözünürlükteki görüntüler için optimize edilmiştir. Saniyede 60 karede 12K çekim yapabilirsiniz veya görüş alanınızı değiştirmeden ya da kırpmadan 110 fps’ye kadar 8K veya 4K RAW’da çalışabilmek için sensör içi ölçeklendirme fonksiyonunu kullanabilirsiniz. URSA Mini Pro’nun değiştirilebilir mercek yuvası; en geniş çeşitlilikteki klasik ve modern sinema mercekleri arasından seçim yapmanızı mümkün kılarak, en çok beğendiğiniz merceklerin sağladığı özellik ve detayların tamamını yakalamanıza olanak veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?