Powered by ZigaForm version 3.9.9.9.7
Blog

ATEM Mini Pro Tanıtıldı!

ATEM Mini Pro İlk Bakış

 

Yeni ATEM Mini Pro sürümü, canlı programı düzenlemek veya farklı platformlara doğrudan yüklemek için doğrudan bir USB Harici sürücüsüne kaydedebilme özelliğini geliştirdi. Yeni geliştirilmiş H.264 kodekinin aynı veri hızında daha yüksek kalitede olduğu söyleniyor.

Yeni canlı switcher yazılımı, Cep Sineması Kameraları için pozlama, kaldırma, gama, kazanç, LUT ve renk kontrolü içeren kamera kontrolü içerir. Bu kamera kontrolü hem ATEM Mini Pro hem de mevcut ATEM Mini ile kullanılabilir. Daha sonra. ATEM Mini Pro artık hızlı çoklu kamera düzenleme için dört kameranın her birine Timecode gönderebiliyor.

ATEM Mini Pro Özellikleri

Zaman kodu
Doğrudan Kayıt – x USB-C 3.1 ATEM video standardında AAC ses ile bir .mp4 H.264 kaydetmek için harici ortam için Gen 1 genişletme bağlantı noktası.
Cep kamera kontrolü
Kolay düzenleme ve oynatma için yeni kayıt formatı
Her kamera için renk kontrolleri
Yeni yazılım
Video çıkışında çoklu görünüm

 

HDMI Girişlerinde Yeni Özellikleri

 

4 HDMI girişinin her biri kendi özel standart dönüştürücüsüne sahiptir. Bu, ATEM Mini’nin 1080p, 1080i ve 720p kullanabileceğiniz otomatik olarak değiştiricinin video standardına dönüştürmesini sağlar. Varsayılan olarak, switcher video formatı otomatik olarak ayarlayacaktır, ancak başka bir video standardına ihtiyacınız varsa manuel olarak da gereklidir. ATEM Mini Pro’ya bir 4K veya UHD kaynağı giremezsiniz.  HDMI çıkışı gerçek bir “aux” çıkışıdır, böylece her HDMI girişini veya programını bu çıkışa temizleyebilirsiniz. Düşük gecikmeli eSport prodüksiyonları için giriş 1’i HDMI çıkışına “yönlendirebilirsiniz”. Program / önizleme geçişini kullanıyorsanız, önizleme için HDMI çıkışı seçilebilir veya ATEM Mini Pro modelinde, tam çoklu görüntüleme görüntülemek için seçilebilir.

ATEM Mini’yi harici bir kayıt cihazına veya monitöre bağlamak için HDMI program çıkışını kullanabilirsiniz. Bu, aynı anda hem akış hem de kayıt yapmanızı sağlar. ATEM Mini, Blackmagic Video Assist gibi kayıt cihazlarını destekler. Bu, switcher programı videosunu ve dahili ses mikserinden canlı ses kaydetmenizi sağlar. HDMI çıkışı büyük mekanlardaki video projektörlerine bile bağlanabilir. ATEM Yazılım Denetimini bağlarsanız, girişlerden birinden ISO kaydı bile yapabilirsiniz. Pro.2’deki HDMI program çıkışından aynı anda H.264 video akışını bir USB flash diske kaydederek birden çok format oluşturabilirsiniz.

 

Greenkey Desteği

Blackmagic Pocket Cinema Camera’larına gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte ATEM Mini Pro’larınızla, Pocket kamerlarınızı Uzaktan Kontrol Özelliği ile kontrol edebileceksiniz.

 

Hyperdeck Kontrolü Sağlandı

 

ATEM Mini ayrıca Blackmagic HyperDeck Studio Mini kaydedicilerle de çalışır, böylece canlı programlarda önceden kaydedilmiş klipleri kullanabilirsiniz. Kaynak olarak 4 adede kadar HyperDecks bağlayabilir, her birinde kliplerin bir listesini görebilir, bir klip seçebilir, işaret edebilir, videodan önce oynatabilir ve istediğiniz zaman oynatabilirsiniz. Canlı programınıza önceden kaydedilmiş noktalar, tanıtımlar ve kredi ruloları eklemeniz gerektiğinde yararlıdır.

ATEM, Gelişmiş Chroma Key, Fairlight ses mikseri, DVE ve grafik için saklar. Bu özellikleri, USB veya Ethernet ile bağlıyken Mac veya Windows’taki ücretsiz ATEM Yazılım Kontrolü uygulamasıyla kullanabilirsiniz.

Ethernet’in avantajı, ATEM Mini Pro modelinde akış için bilgisayarınızın internet bağlantısını paylaşmak üzere kullanabilmenizdir. Bunu ATEM Mini Pro’yu Ethernet üzerinden bağlayarak ve bilgisayarınızı internetini paylaşacak şekilde ayarlayarak yaparsınız. ATEM Mini Pro’da akış yapıyorsanız, bilgisayarınızı interneti paylaşacak şekilde de ayarlayın. Artık tek bir Ethernet kablosuyla hem kontrol hem de akış elde edersiniz. Bu, bilgisayarınızı WiFi veya 4G ve 5G bağlı telefonlar gibi kablosuz bağlantılar kullanarak internete bağlamanızı sağlar.

 

Birden Fazla ATEM Mini Pro Kontrolü Sağlanması

 

ATEM Mini’nin ethernet bağlantısı, birden fazla kontrol panelinin aynı anda birden fazla kişi tarafından kullanılabileceği anlamına gelir. ATEM Yazılım Denetimi’nin birden fazla kopyasını çalıştırabilirsiniz; burada farklı kişiler, farklı bilgisayarlarda çalışabilirler, böylece farklı bilgisayarlarda çalışabilirler. Hatta yazılımı gezegendeki herhangi bir yerden internet üzerinden uzaktan çalıştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir